Představení kandidátů výročních cen 2018
Matěj Novák
F&B manager - Hotel Studánka

Zdůvodnění návrhu: Matěj Novák je člověk pracovitý, inteligentní, ctižádostivý, kreativní, zodpovědný a důsledný. Tento soubor vlastností ho i v jeho mladém věku předurčuje k nominaci na titul Mladý manažer roku 2018. Matěj je pozitivním zjevením v dnešním hotelovém světě. Vystudoval hotelnictví , zkušenosti sbíral již za studí v zahraničních hotelích na různých pozicích. Vzhledem k tomu, že Hotel Studánka****je středně velký hotel ve kterém se všechny funkce překrývají, tak Matěj je schopen zastat jakoukoliv z nich a během 3 let se vypracoval na člověka, který je schopen řídit hotel. A to nejdůležitější je to, že ho práce v hotelu baví a uspokojuje. Odměnou mu je obrovská přízeň hostů.

JAZYKOVÉ ZANLOSTI A JINÉ SCHOPNOSTI: Jazyk anglický - aktivně Jazyk německý - aktivně 

PROFESNÍ A ŽIVOTNÍ AKTIVITY / zapojení do společenského života v lokalitě, členství v profesních a společenských organizacích atd: Matěj hraje v hudební kapele, závodně tančil, je ochotnickým hercem a v místě bydliště je hybatelem společenského, kulturního a dokonce politického života (je zastupitelem obce). 

DALŠÍ DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE: Pokud bude v našem oboru více Matějů Nováků, tak nemám strach o náš krásný obor. 

Navrhuje: Petr Čermák

 

OBLAST ŘÍZENÍ A ODPOVĚDNOSTI: F&B manager, Letovisko Studánk

Zdůvodnění návrhu: Rád bych nominoval v kategorii Mladý manažer roku kolegu Ing. Matěje Nováka. S Matějem Novákem se známe již od studií. Matěj Novák byl vždy velice motivovaný, pracovitý a šikovný člověk. Dnes, když jsme již oba delší dobu ve standardním pracovním procesu, se jeho talent pro obor plně projevil. Ve svém věku vede stravovací úsek hotelu Studánka, který je dnes již věhlasným hotelem nejen v regionu. Jeho talent tkví nejen v přirozené autoritě, smyslem pro detail, pracovitostí , ale především v poctivosti odvedené práce. Jeho velkou devízou je naprostá oddanost práci, poctivost a spolehlivost. Doporučuji vyzkoušet např. hotelovou restauraci, aby každý pocítil profesionalitu tamního servisu. Pokud mohu nestraně hodnotit, Matěj Novák není jenom manažerem stravovacího úseku, ale tak trochu pravou rukou pana ředitele Bc. Petra Čermáka. Matěj Novák je člověk, který když přijde problém, hledá aktivně jeho řešení. Jeho profesionalitu podtrhuje famózní přístup k veškerým hostům. To, co však z Matěje Nováka dělá skutečného manažera, je věc, že zastane každou práci. Je to člověk na svém místě, není typ manažera, který se ,,schovává´´ v kanceláři, ale je to opravdu manažer působící v každodenním provozu spolu se svým týmem. Jeho pozice je tak nenahraditelná. Troufnu si říct, že i díky tomu je inspirací pro své podřízené a odpovědným člověkem pro své nadřízené. Nejen skvělé ekonomické výsledky F&B úseku, jsou zaslouženy jen díky jeho každodenní tvrdé práci.

 

DALŠÍ DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE: Matěj Novák má také zkušenosti dalších českých hotelů (Grandhotel Pupp, Karlovy Vary, Hilton Prague Old Town, Zátiší group) tak i z hotelů z Německa. Je velice aktivní v osobním životě, když se nevěnuje hotelnictví i ve volném čase, tak se stará o kulturní vyžití v obci, ve které žije. Zde je také aktivním obecním zastupitelem. Dále vystupuje v ochotnickém divadelním souboru a působí v hudební kapele.

Matěj Novák rozvijí spolupráci s hotelovými školami a Slezskou Univerzitou v Opavě. Na těchto institucích také často přednáší pro studenty novinky v oblasti stravování. Snaží se také aktivně vyhledávat mladé talenty pro náš obor.

Kdo jiný, než právě Ing. Matěj Novák by měl být na tuto cenu nominován.

Navrhuje: Petr Pičman

Představení kandidátů