Představení kandidátů výročních cen 2018
Jan Škrle
Ředitel

OBLAST ŘÍZENÍ A ODPOVĚDNOSTI:  Jan Škrle je pátým rokem na pozici ředitele hotelu Chvalská Tvrz. K tomu ještě zastává funkci šéfkuchaře. Celkem u naší společnosti pracuje přes osm let. Jelikož jsme malá společnost, je ředitel odpovědný za vše co se v našich prostorách děje.

Zdůvodnění návrhu: Jan Škrle je dlouholetým a zkušeným odborníkem v hospitality průmyslu. Má zahraniční pracovní zkušenosti a dobrý rozhled v našem oboru. V roce 2013 získala naše hotelová restaurace Sezóna výroční cenu Restaurtér za nezávislé restaurace. Podíl Jana Škrleho, v té době ve funkci šéfkuchaře, byl jeden z nejvýznamnějších. Pod jeho vedením týmu kuchařů a s velmi dobrou spoluprací s F/B Alicí Stárovou a týmem restaurace jsem tehdy navrhl Alici Stárovou na výroční cenu Restauratéra roku 2013. Tuto cenu jsme získali a velice si jí vážíme a bereme jí jako společný úspěch, přestože je cena věnována jednotlivé osobě. Bez týmové spolupráce by toto nebylo možné. Před třemi lety jsem Janu Škrlemu nabídl funkci ředitele hotelu a on jí přijal. Přijal jí v době kdy již doznívala světová ekonomická krize ale krize v našem odvětví trvala stále. Jako ředitel začal pracovat více s moderními technologiemi a informačními systémy a zároveň tyto vědomosti přenášel na své podřízené. Tím v hotelu vybudoval systém, díky kterému jsme docílili v procentuální obsazenosti hotelu velmi dobrého zvýšení, včetně RevParu a prodejních cen hotelových pokojů. Pražské hotely mají těžkou situaci a prosadit se navíc na periferii Prahy je opravdu těžké. Jan Škrle je též členem AHR CR a zárověň je členem rady AHR CR. Spolupracuje se Střední školou hotelnictví a gastronomie v Klánovicích. Hotel Chvalská Tvrz má certifikát Oficiální klasifikace ubytovacích zařízení od AHR CR do roku 2020. Týmová práce je velice důležitá ale bez správného vedení nemůže týmová práce fungovat a to se Janu Škrlemu daří.  

DALŠÍ DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE: Jsem moc rád, že jsem se tehdy rozhodl jmenovat pana Jana Škrleho na post ředitele hotelu. Je odpovědný, precizní a zároveň otevřený novým a moderním technologiím ale nezapomíná, že pro úspěch v našem oboru je nejdůležitější lidský faktor.

Navrhuje: Richard Stára

Představení kandidátů