REKORDNÍ ÚČAST NA 13. KONFERENCI AHR

REKORDNÍ ÚČAST NA 13. KONFERENCI AHR 

Industriální město Ostrava přivítalo 400 účastníků na 13. konferenci AHR ČR. Rádi bychom vám na následujících řádcích shrnuli průběh akce a zároveň vás tak nalákali na příští ročník.

Konference začala tentokrát volební Valnou hromadou v Clarion Congress Hotelu Ostrava, v rámci které byli zvoleni zástupci Rady AHR ČR a Prezidia. Václav Stárek po svém zvolení řekl: „Velmi se těším na další spolupráci se zvolenou Radou AHR ČR, která je pro členy zárukou, že budeme pokračovat v nastaveném směru budování dobrého jména hotelnictví a gastronomie, jako významného odvětví služeb. Naším hlavním cílem je další úsilí o zlepšení podnikatelského prostředí a podpora udržitelného cestovního ruchu. Velmi důležitá je pro nás také partnerská spolupráce s ostatními organizacemi a zástupci zaměstnavatelů. Chceme přesvědčit veřejnost i politiky o významu hotelnictví a cestovního ruchu pro rozvoj našeho hospodářství“. Dále byla zhodnocena dosavadní činnost organizace a schváleny cíle na další období.

Neformální GTG party proběhla netradičně v prostorách pivovaru Ostravar patřícího do portfolia společnosti Pivovary Staropramen. Hostům po celou dobu akce hrála místní kapela Banda del caffe a k dispozici byl i taneční prostor, který byl na 100 % využit. Druhý den byla na programu odborná část. Již tradičně jsme pozvali jak české řečníky, tak i zahraniční. Konferenci zahájila Markéta Vogelová, ředitelka odboru Institut turismu agentury CzechTourism. V rámci prezentace byla představena marketingová kampaň agentury CzechTourism na následující dva roky. Agentura CzechTourism je dlouholetým partnerem AHR ČR. Program se nesl v duchu udržitelnosti a budoucnosti cestovního ruchu. Mezi hlavní přednášející patřil Ivo Toman, školitel osobního rozvoje a motivace. Tento muž, který od malička trpí Touretteovým syndromem, seznámil účastníky s vlastním pohledem na kvalitní služby v hotelu a s tím, jak přimět zaměstnance, aby byli naladěni na stejné vlně jako vy. Vybírat byste si měli podle něj pouze ty nejlepší lidi a o ty se také náležitě starat. Úspěch také sklidil Tjeerd Zandberg se svou prezentací na téma: „Úspěch bude záviset na interakci technologie a lidí – Hotel 2025“. Marcel Ihnačák, známý slovenský šéfkuchař, zase sdílel svůj příběh o tom, jak si založil vlastní restauraci, která dnes úspěšně funguje v Mikulově. Při výběru z jeho jídelního lístku se můžete inspirovat např. židovským menu. Pozvání přijal i Markus Luthe, CEO německé hotelové asociace, který hovořil o velkých a malých mizerech v online distribuci.

Slavnostní galavečer v divadle Antonína Dvořáka byl nádherným zakončením celé konference. Doprovodný program předčil očekávání snad úplně všech. Baletní vystoupení bylo pojaté v moderním duchu a muzikálové vystoupení Fantom Opery nebo Jesus Christ Superstar měla také skvělý DRŽITELÉ VÝROČNÍCH CEN AHR ČR 2018 ohlas. Na programu večera bylo již tradičně předání Výročních cen AHR ČR těm nejlepším z našeho oboru. Následovala slavnostní recepce a poté se hosté přesunuli do blízkého Imperial Hotelu Ostrava na závěrečnou after party. Mnozí zůstali až do časných ranních hodin. Pokud jste se konference nemohli z pracovních či osobních důvodů zúčastnit, určitě nesmutněte. Již teď dáváme dohromady nápady na 14. konferenci, která se bude konat v Praze. A bude to opět velkolepé. Přijdete se přesvědčit?

 

NAPSALI JSTE NÁM:

  • Konference má naprosto jedinečnou kolegiální atmosféru!
  • Je to úžasné setkání rodiny hoteliérů a vůbec lidí z cestovního ruchu, pro které je tento obor celým životem.
  • Těšil jsem se na 48 hodin volna mimo hotel ☺
  • Vše se vám povedlo, bravo! Aktuální témata, zajímaví lidé, skvělá organizace, výborný výběr místa konání vč. doprovodných akcí, jen tak dál, přijedeme rádi i příště.☺
  • Pro mne je konference, pokud budu i nadále v hotelové branži působit, absolutně skvělým okamžikem a příležitostí k setkáním profesionálů, za které jsem velice vděčen. Společenský program je navíc navržen a připraven jako dokonalá kombinace zábavy a poznání. Je to velice důstojná akce. Pokud si udrží naše konference tuto úroveň a skvělý odborný program k tomu, nebude nikdy pro její realizaci limitující cena. Ze srdce organizátorům děkuji.

 

 

DRŽITELÉ VÝROČNÍCH CEN AHR ČR 2018

 

Předání ocenění těm nejlepším v jednotlivých kategoriích probíhalo jako každoročně během slavnostního galavečera. Kdo jsou ti úspěšní, kteří si odvezli do svých hotelů, restaurací a škol cenu? Seznamte se...

 

HOTELIÉR ROKU 2018 – Hotelové řetězce a hotely nad 80 pokojů

Petr Nešpůrek – NH Prague City a NH Co- llection Prague – Cluster General Manager

 

HOTELIÉR ROKU 2018 – Hotely do 80 pokojů

Jan Škrle – Hotel Chvalská Tvrz – Ředitel

 

RESTAURATÉR ROKU 2018 – Hotelové restaurace

Michal Göth – Hotel Miura – Šéfkuchař

 

RESTAURATÉR ROKU 2018 – Nezávislé restaurace

Radovan Sochor – Švejk Gastro s.r.o. – Majitel

 

MLADÝ MANAŽER ROKU 2018

Filip Švajda – Park Inn Hotel Prague – Front

Office Supervisor

 

ŠKOLA ROKU 2018

Vysoká škola hotelová v Praze 8, spol. s r.o.

ocenění převzal Petr Studnička

 

ODPOVĚDNÝ HOTEL/ RESTAURACE ROKU 2018

Park Inn by Radisson Hotel Ostrava – Petr Frýdl

 

NEJLEPŠÍ STUDENTSKÁ PRÁCE ROKU

2018

Barbora Hlavatá – Vysoká škola hotelová v Praze 8, spol. s r.o.

 

PENZION ROKU 2018

Penzion Jasmín, Liberec

 

ZVLÁŠTNÍ CENA JUDR. VLADIMÍRA ŠTĚTINY 2018

Jarmila Indrová – Vysoká škola ekonomická

v Praze – za celoživotní profesní přípravu mladé generace a přínos cestovnímu ruchu

 

MIMOŘÁDNÁ CENA AHR ČR 2018

Václav Řehoř – Letiště Praha, a. s.

Za podporu cestovního ruchu České republiky

 

NAŠE PODĚKOVÁNÍ PATŘÍ: 

Generálnímu partnerovi Pivovaru Staropramen za možnost uspořádat GTG party v prostorách pivovaru Ostravar. Clarion Congress Hotelu Ostrava v čele s generálním ředitelem Radimem Benešem za skvělé zázemí naší akce a zabezpečení cateringu po celou dobu konference. Divadlu Antonína Dvořáka, kde v nádherných prostorech proběhl netradičně slavnostní galavečer. Partnerům AHR ČR, které jste měli možnost na akci osobně potkat. Společnosti CONTECH – CONNECT TECHNOLOGIES, která pro vás zajišťovala již tradičně technickou stránku akce. A také vám účastníkům 13. konference. Bez vás by tato akce nebyla možná.  

Zpět na přehled

REKORDNÍ ÚČAST NA 13. KONFERENCI AHR